Fair, I'm going through about a half a week so it's a bit of a different equation for me haha.
But also I started with a basic tent and some cheapo full spectrum bulbs into some lamps I had laying around, and that'd run you $150-$160 or less if you can barter. Or you could grab a bit bigger light and that'd put your total to maybe closer to $230 but your plants would be super happy.
As far as consumables go, my go to is Miracle Gro Organics for about $15/bag and some fabric pots for about $10/each (but they last 2-3 grows) puts you at most like $45/grow.
So $150-$250 inital cost, plus $45/cycle gives you about 4-6lbs, or about $1/oz not including the tent.